Doğal Ses

Safari'nin en önemli pediyatrik faydalarından biri genişletilmiş bant alanıdır. Bunun etkisi, konuşmaların anlaşılmasında son derece hissedilirdir. Konuşma sesinin bütününe mükemmel erişim sağlayarak, çocukların konuşma sesleri içindeki nüansları duymalarını ve doğru olarak taklit edip konuşma gelişimlerini pozitif destekler.

Safari'nin geniş bant alanı gürültülü ortamlarda konuşma sesini belirginleştirmeye ve konuşma seslerini anlamayı kolaylaştırmaya olanak sağladığı gibi, müziğe de derinlik katar. İster televizyondan ister MP3 çalardan olsun, müzik günümüz gençleri için son derece önemli. Safari sayesinde işitme cihazı kullanıcılarının daha önce duyma şansı olmadığı derinlikte müzik dinleme keyfi artık hayal değil.

Binaural işlemler

Çok hızlı çalışan geniş bantlı iletişim her iki işitme cihazında koordineli sıkıştırma sağlar. Bu özellik sesin yönünü tespit etmeyi kolaylaştıran, kulaklar arası ses şiddeti seviye farklarını muhafaza etmeye yardımcı olur. Binaural işlemler ayrıca konuşmaları anlamayı da iyileştirir.

Geniş bant aralığı

Geniş bant aralığı önemli yüksek frekanslı konuşma sesi ipuçlarına en üst seviyede erişim sağlayarak, dil gelişimini destekler. Edinilen ekstra algısal veri yerleşik DSL formülü ile birlikte konuşmayı daha duyulabilir, daha doğal ve daha anlaşılır kılar.

Spatial Sound - 3 Boyutlu Ses (uzamsal)

Kablosuz, geniş bantlı iletişim sıkıştırma oranının, otomatik özelliklerin ve uyarlanabilir dijital özelliklerin hızlı ve ustaca senkronizasyonunu sağlar. Genişletilmiş bant aralığı ile birlikte değerlendirildiğinde bu daha fazla konuşma sesine ve çevresel sese erişim anlamına gelir.

Görsel Uyarıcı - LED gösterge

Görsel uyarıcı (LED) sayesinde ebeveynler ve öğretmenler işitme cihazının düzgün bir şekilde çalıştığından %100 emin olabilirler. Çeşitli yanıp sönme biçimleri işitme cihazının açık olduğunu, hangi programın kullanıldığını, ses seviyesinin istenilen düzeyde olup olmadığını ve pil seviyesinin bitmek üzere olup olmadığını simgeler.

Kablosuz Bağlantı

Kablosuz bağlantı özelligi cep telefonları, müzik çalarlar, televizyonlar ve bilgisayarlara hızlıca ve kolay bir şekilde erişim sağlar. Bluetooth uyumlu Streamer aracılığı ile sinyal tek bir dokunuş ile doğrudan işitme cihazlarına gönderilebilir. Streamer ayrıca uzaktan kumanda olarak da kullanılabilir. Kablosuz işlemler gücünü RISE işlemciden alır.

 

Standart Özellikler:

Binaural Senkronizasyon (sadece Safari 900)
Binaural PB/VC Koordinasyonu (sadece Safari 600 ve Safari 900)
Genişletilmiş bant aralığı 10 kHz (sadece Safari 900)
Dinamik Feedback İptali 2 (DFC2)
Binaural DFC (sadece Safari 900)
Dört kullanıcı programı
OtoTelefon programı
Hafıza
Düşük pil seviyesi uyarısı
Rüzgar sesi önleme
Üç aşamalı gürültü yönetimi (sadece Safari 600 ve Safari 900)
Multi-bant Adaptif Direksiyonalite (sadece Safari 600 ve Safari 900)
DSL v5.0a m[i/o] ve NAL-NL1
T-coil - telebobin
FM ve DAI giriş opsiyonu
Streamer opsiyonu (sadece Safari 600 ve Safari 900)
Pediyatrik uygulama modu
Kablosuz nEARcom uyumlu

Safari 900:

Binaural İşlem (sıkıştırma)
Binaural Senkronizasyon (DIR ve NR)
Spatial Sound - 3 Boyutlu Ses
Binaural DFC2
10 uygulama bandı
10 kHz bant alanı 

Safari 900 ve 600:

Streamer opsiyonu
Binaural telefon programı, ses kontrol düğmesi ve program anahtarı and program switch
Multibant adaptif direksiyonalite
Otomatik üç modlu direksiyonalite (omni, HF ve tam direksiyonel)
Üç aşamalı gürültü yönetimi

Safari 300:

Gürültü Yönetimi
DFC2 - Feedback Yönetimi
Tek bant adaptif direksiyonalite